příští soupeř

zatím není znám..

Dobití Hoslovic
12.10.2014
Před utkáním jsme měli problémy se složením sestavy a tak jsme museli čekat až Bobo seskočí z letadla.Bohužel neseskočil přímo na ekopažit do Hoslovic , ale na strakonické letiště a tak Balvani využili 20minutovou čekací dobu.V posledním autě jeli zkušení borci a tak nepotřebovali ani rozcvičku a rovnou vlítli na trávník.V řídkém šumavském vzduchu na nás domácí vlítli a já musel hasit rychlým výběhem první akci domácích.Poté jsem ještě lapil sólový únik domácího útočníka , kterému jsem zmenšil střelecký úhel a složením se na ekopažit zabránil gólu.Domácí měli míč častěji v držení , ale obrana pracovala výborně.Jako první se trefili domácí , když ranou z vápna o břevno dali na 1:0.Naštěstí jejich radost trvala asi jen 10minut a Tesík svůj sólový únik po přihrávce do ulice Čubajse proměnil podél brankáře.Do kabin se teda šlo za nerozhodného stavu.Druhá půle byla opět hodně vyrovnaná , domácí měli míč častěji na svých kopačkách , ale jen po naše vápno.Postupem času naše záloha začala mít navrch a pár slibných pokusů ještě domácí obrana uhasila.Za stavu 1:1 jsem vytáhl zákrok večera když jsem vyškrábl na roh jedovatou střelu k tyči.Domácí už zvedali ruce , ale můj let vzduchem jejich radost překazil.Pak mě ještě vystrašil Tesík nebezpečnou hlavičkou , kterou jsem si musel pohlídat .Pak přišla naše chvíle a opět Čubajs vyslal do ulice Boba Slavíka a ten z vápna dělovkou o břevno málem protrhl ekosíťě v domácí brance.Opravdu krásný gól.Další ránu měl opět na svědomí aktivní Bobo , ale provětral jen rukavice domácího gólmana.Závěr jsme skvěle kontrolovali.Tohle vítězství z venku je vybojované.Všichni zahráli skvěle a nechali na hřišti všechno.Utkání by asi slušela remíza , ale máme nakonec tři body.Po zápase se zapil malej Bakus .Tak že ještě jednou hodně zdravíčka.Nejlepší hráče nemá cenu vypisovat .Základ je kvalitní brankář to je snad jasný.

Sedm kulí v Mnichově
Balvani A - Mnichov  7:0 (1:0)
23.9.2014
Jistě tu všichni čekáte na unikátní reportáž z Mnichova. Tak jen mise splněna. Padlo sedm kulí v Mnichově. Bohužel jsem v týdnu prudce v MHD zvedl kočárek a tak jsem jako jednička v brance Balvanů přenechal místo dvojce Varnymu. A ten svým výkonem položil základ k vysoké výhře na hřišti silného Mnichova.
Ještě než jsem se dostal na hřiště, tak Bobo Slavík dal do ulice Boukymu a vedli jsme 1:0. Před tím měl Bouky ještě jednu loženku, ale domácí brankář byl proti. Prvni půle byla hodně vyrovnaná, ale na loženky to bylo 3-0 pro nás. Za domácí předvedl pěkný výkon hlavně stoper Tisot, který neatakován ovládal vzdušný i pozemní prostor. Jenže v druhé půli se vše změnilo a hlavní roli jsem v tom sehrál já. Vázal jsem na sebe jak stopera Tisota, tak domácího beka, čímž jsem otevíral prostor pro naše smrtící brejky. Za stavu 1-0 se zaskvěla moje dvojka Varny, který vychytal Háka. Pak svojí rychlost ukázal Tesík, který načechral jako na zlatém podnose míč na Kubu Černého a bylo to 2-0. Naše obrana pracovala jako stroj a navíc stoper Froml vyslal do brejku Boukyho a ten skoroval podruhé. Pak se domácí totálně sesypali a Balvani z brejků nemilosrdně trestali. Bouky se trefil ještě dvakrát a Kuba Černý po Boukyho narážečce skóroval také podruhé. Sedmou kouličku přidal do sítě sváteční střelec Honza Bernad, který skluzem pohotově skóroval. U mě opět stáli 3 hráči, čímž jsem mu usnadnil pozici. Chlapci super týmový výkon a super obrana v čele s Ralfem. Teď to chce potvrdit ve stanu na pouti a pak porazit Cehnice. Díky všem za super práci. Nejlepší hráče tu nemá cenu vypisovat, byla to kolektivní práce a proto ten fotbal hrajeme. Balvani forever!!!

Devět statečných
Radošovice - Balvani A  2:0 (1:0)
7.9.2014
Co dodat, jen to, že by se nad sebou někteří hráči zamyslet a přehodnotit situaci k Balvanům. Tím, že dají přednost zálibám a na hřišti se nás pak sejde 9, nemůžeme pomýšlet na nějaké bodíky. To neplatí pro Ralfa s Varnym - měli omluvenku. Jinak těch 9 statečných odehrálo výborné utkání, Radošovický nevěděli co hrát, my jsme skvěle bránili, ale na dvě střely hlavou a jednu z 20 metrů jsme bohužel nedosáhli. Bohužel k počtu, ve kterým jsme hráli, museli jsme převážně bránit a dopředu jsme hráli jen na osamoceného Boukyho, kterého hlídali dva až tři hráči a to se nedalo. Taky bych rád poděkoval Sykymu, který z práce dorazil aspoň na těch 15 minut, což nám v závěru pomohlo a být kompletní, troufnu si říct, že bychom uhráli i nějaký ten bod. Kluci, z pozice kapitána všem moc děkuji, odehráli jste zápas se ctí a zasloužíte si metál. DÍK !!!

Další zbytečná prohra
Štěkeň B - Balvani A  3:2 (0:0)
5.5.2014
Konečně nás bylo alespoň 14. Bohužel sestava není konsolidovaná jako na podzim a to nás zřejmě stojí i bodové zisky, i když v zápase máme jak světlé, tak hodně tmavé chvilky.

První poločas byl hodně vyrovnaný, i když domácí měli míč na kopačkách více, ale naše obrana pracovala dobře a zablokovala i pár nebezpečných gólových střel. Paradoxně největší šanci měl na kopačce Tomáš Bernad, ale přestřelil bránu. Bohužel v druhé půli jsme zažili hodně krušnou desetiminutovku, kdy nám domácí po hrubých chybách nasázeli tři góly. Vypadalo to na debakl, ale probrali jsme se a začali konečně hrát to co v první půli a domácí i přehrávali. 20 minut před koncem parádní ranou z voleje snížil Kuba Černý. Snížení Slavíkem přišlo až 3 minuty před koncem a pak už nebyl čas vyrovnat. Pár skrumáží tam bylo, ale nikdo už neposlal míč do sítě. Pochválit lze i brankáře Pepu, který ještě lapil několik loženek. Chybí nám hlavně přesnost přihrávek a častější střelba. Nelze upřít bojovnost, ale ta zatím na body nestačí. Zbývá odehrát 5 zápasů a v příštím domácím kole s podporou Tesíka a snad i Boukyho bude třeba už bodovat naplno. Je třeba si vzpomenout na poslední zápas v Sedlici. Jinak musím pochválit mladíky z Dražejova, že mají zatím kladný přístup a chodí na zápasy. Doufám že jim to vydrží. Nutno dodat ještě, že Štekeň byla mohutně posílena A týmem. Apeluji proto na všechny Balvany ať dorazí a pomůžou bodovat. Jako odměna Vás pak čeká soudek Sklepáku a nějaké to masíčko a klobáska. K posezení nám něco zabrnká Varny a trošku stmelíme kolektiv. Balvani forever.

A jak to vidí nehrající kapitán?

1. poločas - slabý průměr bez přihrávky, běhání, výběru místa pro přihrávku a zakončení, Štěkeň mírně lepší s více šancemi na vstřelení branky. Mít tam lepšího zakončovatele, mohlo to být klidně 3:0. Druhý poločas - katastrofální desetiminutovka hned v úvodu, chaos v obraně za podpory chybných rozehrávek ve středu hřiště a následné 3 obdržené branky. Poté desetiminutovka vyrovnané hry a začalo se hrát až 25 minut před koncem, kdy se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky, bohužel to ale bylo na vyrovnání pozdě.

Pokud odstraníme chyby v rozehrávce (trefujeme první stojící hráče před sebou), rychleji budeme přistupovat k hráčům na tělo, tak aby nemohli zpracovat v klidu míč, přestaneme tahat míče a rychle je po dvou až třech dotycích rozehrajeme, bude se se hrát tak jako na podzim a ne-li líp.

Prokletý Hoslovice
Balvani A - Hoslovice  2:3 (0:2)
28.4.2014
Utkání mělo dvě rozdílné půle. V té první hosté ze dvou situací dali dva góly. Nejprve střelou z vápna o břevno se ujali vedení. Poté pak po rohovém kopu hlavičkou navýšili vedení na 0:2.Měli jsme dvě pěkné šance, nejprve Boukalík přehodil brankáře, ale těsně minul poté pálil těsně vedle z voleje Šebesta. Do druhé půle jsme ale vlétli jako uragán a po 15 minutách to bylo 2:2. Nejprve Šebesta z přímého kopu přes několik tečí dostal míč do sítě a poté pak kapitán Boukalík krásně přeloboval brankáře a hosté se začali bát o výsledek. Pár náznaků na třetí gol tam bylo, ale nedotáhlo se to do finále. Závěr jsme dohrávali v 9 lidech a když už se zdálo že se body budou dělit tak z poslední akce hosté udeřili a dali 3 gol. Je to škoda bod by slušel jak nám tak hostím. Je třeba se zamyslet proč nás bylo tak málo a do zbytku sezóny to vylepšit.

Přátelský zápas splnil svůj účel
Radošovice - Balvani A  1:1 (1:1)
7.4.2014
Sestava:

Laně Josef-Laně Jan,Froml,Velek,Trnka-Šmíd,Šíma,Černý,Čečka-Varnuška,Lukáš.Připraven pak Boukalík a Sýkora.

Střídalo se hokejově.V první půli se hrálo hodně vyrovnaně , ale domácí přece jen měli míč častěji .Šli jsme do vedení , když roh Šmída si srazil domácí obránce do vlastní sítě.Domácí pak vyrovnali po nedorozumění otce a syna Laňů , když Pepa neřval mám a mladej neodkopl míč co měl na noze.V první půli zjistil Čéča , že domácí mají točené pivo a tak se skácel na zem a muselo se střídat.Čéča si pak v klidu na mezi vychutnával fotbal s oroseným půlitrem.Druhá půle byla také vyrovnaná a naše obrana kde skvěle zahrál Ralf a veterán Trnka byla neprůchozí.Paradoxně jsme měli dvě tutové šance Boukalíkem , ale obrovský domácí golman jeho dvě střely vytáhl 2x na roh.Domácí zahrozili z přímáků , který Pepa laním skokem vytáhl ze šibenice.Zápas splnil svůj účel i když jsme přijeli v hodně kombinované sestavě bez několika opor.

Sváteční hokej
22.12.2013
Zdar Balvani, opět po roce, čekají nás Vánoce a s tím spojený vánoční hokej. Led je zamluvený na sobotu 28.12.2013 od 19.00h na ZS ve Strakonicích. Sraz 18.30. Napište kdo půjde ať nás je dost.

Čerti 2013
26.11.2013
V pátek 29.11.2013 od 19,00 hod. bude schůze na Křemelce, doplní se seznam, rozdělí se party, domluví se jídlo, atd... Chodit se bude ve čtvrtek 5.12.2013, sraz v 15,30 hod. na Křemelce a od 16,00 hod. se bude jezdit po návštěvách na hodné i zlobivé děti. NEZAPOMEŇTE VŠICHNI DORAZIT !!!

Hráno v Číčenicích

V posledním zápase podzimní části zezóny přivezlo mužstvo Balvanů všechny body z Číčenic a upevnilo si tím nejhůře druhé místo v tabulce po podzimu. Vítězství se nerodilo lehce, domácí kopali v 15. minutě penaltu po ruce Černýho, ale trefili pouze tyč. Hra se odehrávala především mezi vápny obou mužstev, ale Balvanům se podařily využít dva protiútoky a po brankách Virostka a Sýkory šli do šaten s dvougólovým vedením.

Ve druhé půli byli Balvani lepším mužstvem, ale další šance již nevyužili. Domácím se podařilo snížit v úplném závěru po přímém kopu, ale na víc už jim nezbyl čas. V příštím kole mají Balvani volno a budou čekat na zaváhání Kladrub v Sousedovicích, protože možná porážka Kladrub by mohla vynést Balvany na čelo tabulky po podzimní části sezóny.

starší aktuality:
1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-60 61-70 71-80 81-90 91-100 101-110 111-120 121-130 131-140 141-150 151-160 161-170 171-180 181-190 191-196